Airboss – spolehlivé, precizní a odhodlané „pilotky“

Rychlost, adrenalin a pocit svobody – není se čemu divit, že je tolik lidí fascinováno letectvím. A praví nadšenci svou touhu nenosí pouze ve svých srdcích, ale také na svém zápěstí. A právě pro ty vznikají tzv. „pilotky“. Pokud se podíváme do historie vzniku tohoto typu hodinek, narazíme na jméno brazilského pilota Alberta Santose Dumonta. Důvodem vzniku prvních hodinek pro piloty byla čistě nevhodnost běžně dostupných kapesních hodinek správně a spolehlivě číst čas během letu. To vedlo k vytvoření prvního modelu „Cartier Santos“, které se vyrábí dodnes.

„Pilotky“ představují nejvyšší bod inženýrského umění. Hodinky na pilotově zápěstí jsou vystavovány nejrůznějším vlivům, které mohou ovlivňovat jejich přesnost a chod. Vibrace, teplotní výkyvy, magnetické změny, vlhkost a mnoho dalších. První generace hodinek pro piloty byly vystaveny extrémním podmínkám a cílem bylo ochránit strojek hodinek před externími vlivy a garantovat nekompromisní přesnost jejich chodu. V moderním letectví i hodinářství se mnohé změnilo, ale touha a poptávka po přesných a spolehlivých hodinkách zůstala.

Victorinox vzdává poctu letectví skrze kolekci s názvem AirBoss. Hodinky se pyšní mechanickými strojky s rezervou chodu 38, resp. 48 hodin, vodotěsností do 100 metrů, safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou a excelentním dílenským zpracováním.

Hodinky z kolekce Airboss můžete koupit ZDE.